2010 m. sausio 9 d., šeštadienis

sms kultura

2007 metu "pew internet" ir "american life project" tyrimas parode, kad 38% viso laiko, praleisto naudojant mobiluji telefona, uzima sms zinuciu rasymas ir skaitymas. is siu statistiniu duomenu akivaizdu, kad trumpuju pranesimu sistema (sms) yra naudojima dabar kaip tiesioginio komunikavimo forma, kuri turi patraukliu savybiu ir trukumu. Patraukliomis savybemis galima laikyti:
  • greitis informavimo grandineje, kai turinys tiesiogiai pasiekia gavejo smegenis netgi svarbaus susirinkimo metu.
  • sms paskirtis pasikeite nuo "vienas su vienu" i "vienas su visais", del ko sms paslaugos tapo sudedamaja sistemu dalimi integruotu paslaugu teikime (riordan ir traxler, 2005).
  • sms zinuciu siuntimas (texting) yra lengvai pasiekiamas, visada esantis po ranka, kuris daugelyje saliu tapo masiniu komunikavimo irankiu (rheingold, 2002). jeigu anksciau pamirsdavai uzsisegti laikrodi ant ranko ir del to tekdavo gryzti namo jo pasiimti panaikinant diskomforta busena, dabar tai yra daroma del mobiliojo telefono, kuris pakeite laikrodzius ir zadintuvus, taip pat i save absorbavo zaidimu konsoles ir interneto prieigos taskus.
kaip kulturinius ir technologinius trukumus galima pamineti:
  • siuntimo ir gavimo turinio apribojimas iki 160-ies simboliu vienai zinutei. dabartiniams tinklams palaikant keliu zinuciu konsolidacija tai vistiek apribojama siunciamu zinuciu kiekio kainoje.
  • ne visi mobiliuju tinklu operatoriai leidzia siusti nemokamas sms zinutes, kas labai aktualu paagliams ir jaunimui, kuriems sis bendravimo budas tapo kulturos dalimi.
  • ne visi mobilieji telefonai turi qwerty klaviatura, o skaiciu-raidziu klaviatura nera labai nasi. esamu mobiliuju telefonu naudojimas nera pritaikytas daznam sms rasymui, nes klaviaturos resursas yra tikrai per trumpas, o gamintojui esant "zaliu" (green) vartotojui tai ne privalumas sumenkinant kokybe.
  • pavojinga vairuojant, nes blasko demesi ir neleidzia susikaupti prie vairo.
mobilios kulturos vystymas, kai vartotojai didziaja dali laiko mobiliuosius paprastai turi po ranka arba kiseneje, leidzia informacijos turini greitai istransliuoti i tiklsini objekta kad ir kur jis bebutu ir ka jis beveiktu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą